Polecamy

 

Jak tworzyć agendę warsztatów UX?

Kilka wskazówek na temat tego, jak stworzyć dobrą agendę warsztatów UX-owych.

W jaki sposób Nowy Jork wykorzystuje Big Data?

Największym problemem nie jest zbieranie danych, ale ich sensowne wykorzystanie. Zobaczcie, jak zrobiło to miasto Nowy Jork.

Jak poradzić sobie na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko UX Designera?

Świetne, praktyczne wskazówki dla osób szukających pracy w obszarze UX. Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna i czego na niej oczekiwać? Wskazówki zarówno dla projektantów, jak i badaczy.

Enterprise UX Virtual Summit już w lutym!

Znany nam doskonale UXPIN podjął się organizacji największej, jak dotychczas, wirtualnej konferencji, podczas której spodziewa się nawet 10 000 uczestników. Zarejestrujcie się i zarezerwujcie sobie czas na seminaria w dniach 14-17 lutego, jeśli chcecie dowiedzieć się o najbardziej palących wyzwaniach, przed jakimi stoją najtęższe umysły z takich globalnych firm, jak IBM, Asana, Groupon, czy HP Enterprise.

 

Badania

 

Jak unikać zbyt trudnych pytań w wywiadach z użytkownikami?

Na jakie pytania może być trudno odpowiedzieć użytkownikom w trakcie badania? Kilka typów trudnych badawczo tematów oraz  sposobów, aby sobie z nimi poradzić.  

10 zasad dobrej facylitacji dla badaczy

Jak sprawić, żeby sesje badawcze przebiegały sprawnie, były źródłem ciekawych insightów, a badani czuli się swobodnie? Oto 10 ważnych zasad dotyczących facylitacji w trakcie prowadzenia badań.

 

Projektowanie

 

Projektowanie na wiele języków

Artykuł od projektantów Dropboxa o tym, jakie rzeczy należy brać pod uwagę projektując interfejsy, które będą później tłumaczone na wiele języków.

Jak funkcjonalne animacje mogą poprawić user experience?

Co to jest animacja funkcjonalna i jak może pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć interfejs i jego działanie?

 

 

Sieć przeszukali dla Was Kaja, Monika i Piotrek.