Badania

Episodic interview, czyli o tym, jak przeprowadzać w laboratorium wywiady pełne treści i informacji.

Dobre wywiady najlepiej przeprowadzać w naturalnym otoczeniu naszych respondentów. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Jak pomóc naszym badanym, aby powiedzieli nam jak najwięcej?

 

Jak precyzyjne są dane z badań panelowych online?

Czy można ufać danym zbieranym w panelach internetowych? To zależy… Różne typy paneli internetowych mają różną precyzję oraz swoje wady i zalety.

 

Projektowanie

Od czego zacząć projektowanie interfejsu

Kilka słów dla projektantów, którzy zastanawiają się czy zacząć projektowanie od benchmarkingu, czy może lepiej nie sugerować się rozwiązaniami z internetu.

 

Projektowanie dla daltonistów

Na 100 użytkowników Twojej strony, aż 8 z nich może być daltonistami. W jaki sposób projektować tak, aby strona była przyjazna także dla osób ze ślepotą barw?

 

Jak uniknąć wypalenia po projekcie

Niektóre projekty wymagają dużego wysiłku i skupienia przez wiele miesięcy, nic więc dziwnego, że czasem jak się kończą, czujemy się wyczerpani. Autor artykułu podpowiada, jak sobie z tym poradzić.

 

Polecamy

Facylitacja – dlaczego jest ważna, kiedy jej używać, jak się rozwijać jako facylitator?

Facylitacja to pomaganie ludziom w osiąganiu pozytywnych efektów różnych działań. To również ważna umiejętność dla specjalistów od UX, zarówno projektantów, jak i badaczy. W jaki sposób ją ćwiczyć?

 

W jaki sposób storytelling w UX może pomóc lepiej zrozumieć perspektywę użytkowników?

Czym jest UX-story? Jakie są jej elementy i jak ją budować? Jak używać jej w trakcie procesu projektowego? Kilka storytelling-owych porad od NN Group.

 

Partyzanckie innowacje

Są firmy, w których łatwo jest wprowadzać innowacje oraz takie, w których przychodzi to opornie. Jak wdrażać dobre pomysły w tych drugich? I jak rozpoznać, które z pomysłów są rzeczywiście innowacyjne?

 

Sieć przeszukali dla Was Kaja  i Piotrek.