Polecamy

Stronniczość w narracji

Narracja pomaga nam lepiej przekazywać idee, rozumieć użytkownika czy tworzyć z nim głębsze relacje. Czasem jednak pewne szczegóły lub założenia, co do przyczynowości zawarte w narracji mogą prowadzić do błędnej oceny.

Chatbot – przewodnik projektowania

Chatboty mają coraz więcej zastosowań: od helpdesków aż po aplikacje bankowe. Nic dziwnego – są tanie, łatwe w użyciu i intuicyjne. Przed projektantami staje więc nowe wyzwanie: jak budować pozytywne doświadczenia użytkowników właśnie poprzez chatboty.

 

Badania

Badania w procesie projektowania

Kompendium wiedzy o badaniach w procesie projektowania. Lista metod badawczych wraz z ich sugerowanym zastosowaniem na różnych etapach projektu. Polecamy!

Jak długo trwa badanie online?

Jak długie jest zazwyczaj badanie online? To zależy… Wystarczająco długie, aby zebrać potrzebne informacje oraz krótkie, aby minimalizować liczbę jego porzuceń. Ile jednak w praktyce trwają badania (ankiety i zdalne testy) w sieci?

 

Projektowanie

Zasady projektowe – KISS oraz przerost formy nad treścią

KISS – wbrew pozorom nie chodzi o nazwę popularnego zespołu, ale o znaną zasadę, która powinna przyświecać projektantom, czyli “Keep It Simple Stupid”. Jeśli nie wiesz o co chodzi, koniecznie przeczytaj artykuł.

Autoryzacja na telefonach

Jak sprawić, żeby proces logowania i rejestracji na telefonach był mniej uciążliwy? Oprócz tradycyjnego wpisywania loginu i hasła metod logowania jest dużo więcej i warto z nich korzystać.

 

 

Sieć przeszukali dla Was Kaja i Piotrek.