Polecamy

Wywiad z projektantem interakcji Ronem Kimem z NASA

Prototypowanie w kosmosie? Czemu nie. Ron Kim opowiada, w jaki sposób NASA stosuje UX poza orbitą Ziemi.

Czym jest Lean UX?

Jeszcze całkiem świeży trend w User Experience – Lean UX. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi, to polecamy tę lekturę do nadrobienia zaległości ;)

 

Badania

Podejście partycypacyjne w badaniach

Dobrze jest włączać w proces badawczy jak największą liczbę osób zaangażowanych w projekt. To pozwala dokładnie zrozumieć problemy użytkowników, również tym, którzy na co dzień nie mają z nimi kontaktu. W tekście kilka porad, jak zbudować zaangażowanie oraz zrozumienie dla badań wśród osób spoza zespołu badawczego.

Jak podejść do segmentacji, aby zrobić to dobrze?

Dla segmentacji najbardziej wartościowe są dane dotyczące potrzeb i oczekiwań, a nie – łatwiej dostępne – dane demograficzne. Od tych ostatnich można zaczynać analizę segmentów, jednak często konieczne jest także dotarcie do informacji o zwyczajach lub kontekście użytkowania produktu.

Wykorzystanie social media w badaniach użytkowników

Social media wykorzystuje się czasem do rekrutacji użytkowników na badania, jednak prawie nigdy do analizy i obserwacji. W artykule znajdziecie podpowiedzi, jak wykorzystać to medium jako część badań.

 

Projektowanie

Odpowiedzialny design

Motyw przewodni tegorocznych WUDów – zrównoważony rozwój. Jeśli wydaje Ci się, że projektowanie produktów wirtualnych nie wpływa na środowisko, to znaczy, że koniecznie musisz przeczytać ten artykuł ;)

 

 

Sieć przeszukali dla Was Kaja i Piotrek.