Polecamy

Jak pracują badacze i projektanci UX?

Specjaliści UX, zarówno badacze, jak i projektanci mają bardzo zróżnicowane podejście do swoich zadań. Stosują też bardzo różne metody i techniki pracy. Spójrzcie jak zmieniło się ich wykorzystanie w branży UX na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Nowe funkcje Allegro wypracowane z użytkownikami

Ciekawy case, dotyczący zmian w Allegro, wprowadzanych poprzez konsultacje z użytkownikami. Do ich przeprowadzenia wykorzystano specjalną grupę na Facebooku. Zapraszamy do lektury wywiadu z prowadzącą ten projekt Edytą Kopczyńską z Allegro.

 

Badania

Testy z użytkownikami: pisanie zadań to sztuka

Choć pisanie zadań na testy z użytkownikami to bardziej sztuka niż nauka, to jednak istnieją złote zasady, których warto się trzymać. W tekście znajdziecie 10 rzeczy, o których trzeba pamiętać wymyślając zadania.

Grupowe notatki i diagramy, czyli o zbieraniu danych z badań

Jeżeli macie poczucie, że zbieranie i wnioskowanie z danych pochodzących z badań z użytkownikami Was przerasta koniecznie przeczytajcie ten tekst. Znajdziecie w nim kilka sposobów na to, jak robić to zespołowo i efektywnie.

 

Projektowanie

Jak projektować lepsze tabele

Tabele, szczególnie te złożone, są często dużym wyzwaniem projektowym. Trzeba zmieścić wiele danych tak, aby były łatwo czytelne. Z artykułu dowiecie się na przykładach, jak do tego podejść.

Storyboarding w UX

W jaki sposób wykorzystać w pełni metodę storyboardingu? Jeśli nie raz słyszeliście o tej technice, ale nie wiedzieliście jak się za nią zabrać, to koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu. Znajdziecie tam wszystko, co potrzebne.

 

 

Sieć przeszukali dla Was Kaja i Piotrek.