Polecamy

Analiza celów UX

Odkrywanie jest ważnym etapem pracy projektowej. Dzięki niemu możemy poprawnie zdefiniować problem i cel projektu. Pozwala nam to później mierzyć wydajność oraz user experience.

Ścieżka kariery badacza UX

Jak przebiega ścieżka badacza UX od juniora do seniora? Jakie umiejętności nabywa się w trakcie tej drogi i co powinno się umieć, żeby przejść wyżej?

 

Badania

Test drzewa, czyli jak przetestować kategoryzację treści na stronie?

Test drzewa to idealna metoda, aby sprawdzić lub zaprojektować nową kategoryzację i hierarchię treści na stronie. Pozwala też zadbać o to, aby nazwy kategorii były intuicyjne i zrozumiałe. W tekście znajdziecie porady dotyczące realizacji tego typu badań.

Metoda PURE jako alternatywa dla testów?

PURE (Practical Usability Rating by Experts), czyli jedna z form oceny eksperckiej może być czasami alternatywą dla testów z użytkownikami. W artykule opis metody oraz kilka ważnych spostrzeżeń o jej rzetelności i trafności.

 

Projektowanie

Organizowanie informacji

W jaki sposób organizować informacje tak, aby użytkownik mógł je łatwo i szybko odnaleźć? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, to koniecznie poznajcie metodę LATCH.

Lista wszystkich narzędzi do prototypowania

Jeśli niejednokrotnie przeszukiwałeś internet w celu znalezienia nowego (lepszego) narzędzia do prototypowania, to ta lista będzie dla Ciebie zbawieniem. Jest to lista wszystkich narzędzi do prototypowania wraz z opisem i odesłaniem do tabeli porównawczej.

 

 

Sieć przeszukali dla Was Kaja i Piotrek.