Polecamy

Persony oparte na danych statystycznych

Tworzenie person to rdzeń UX. Według badań używa ich 70% specjalistów z branży. Ta technika bywa jednak krytykowana (zwłaszcza za brak oparcia w danych ilościowych) i rodzi wiele wątpliwości po stronie interesariuszy. Jak więc tworzyć persony w bardziej naukowy sposób?

Dlaczego powinieneś zatrudnić copywritera do swojego teamu projektantów

Włączenie do zespołu projektowego osoby zajmującej się profesjonalnie pisaniem, może przynieść ogromne korzyści. Teksty w interfejsie odgrywają bardzo dużą rolę w tworzeniu pozytywnych doświadczeń, warto więc czasem poświęcić im więcej uwagi.

 

Badania

Elementarz badań jakościowych

Powoli odchodzą czasy, w których badacze dzielili się na ilościowców i jakościowców. Najlepsze efekty daje bowiem łączenie obu podejść. W krótkim tekście przeczytacie o zaletach i podstawach prowadzenia badań jakościowych, z perspektywy ilościowca.

Testy z użytkownikami: jak zadawać właściwe pytania?

Każdy badacz zetknął się kiedyś z sytuacją, w której trudno było mu wydobyć z badanych ciekawe insighty lub informacje. W tekście znajdziecie kilka porad, o tym jak pytać, aby ludzie mówili więcej i chętniej. I aby wasz wywiad był pełen insightów.

 

Projektowanie

Duże obrazki, małe ekrany

Coraz częściej spotykany trend w web designie – duże zdjęcia, animowane obrazki, wiele grafik na stronie. Wynika to stąd, że ludzie dysponują coraz większymi ekranami z lepszą rozdzielczością. Jak jednak pogodzić ten trend ze względnie małymi ekranami telefonów?

 

 

Sieć przeszukali dla Was Kaja i Piotrek.