Polecamy

Trendy UX na urządzeniach mobilnych

Jakie w tym roku są najpopularniejsze trendy na urządzeniach mobilnych? Jeśli chcesz być na bieżąco, to warto zapoznać się z tym krótkim podsumowaniem tego roku. A może już z tych trendów korzystasz?

 

Badania

Jak dobrze przedstawiać dane jakościowe?

Dane liczbowe (ilościowe) są na ogół łatwiejsze do zrozumienia i bardziej przekonujące dla odbiorców. Zwłaszcza wtedy, gdy przedstawia się je na wykresach. Jak jednak przedstawiać graficznie  dane jakościowe? Na przykład za pomocą Sentiment Score Chart!

Mapowanie doświadczeń w pięciu krótkich krokach

Krótki przewodnik dla wszystkich zaczynających swoją przygodę z tworzeniem customer journey map. W tekście znajdziecie opis pięciu  najważniejszych etapów tego procesu wraz z praktycznymi radami: na co zwrócić uwagę, o co zadbać?

 

Projektowanie

Storyframes przed makietami

Zanim usiądziemy do tworzenia makiet, warto zrobić jeszcze jedną rzecz – otworzyć prosty edytor tekstu i napisać krótką historyjkę o tworzonym produkcie. Pozwoli Ci to lepiej zwizualizować cel, do którego dążysz. A więc co to są te storyframes’y? Przeczytaj sam.

Zasada projektowa – efekt IKEA

Zdarzyło Wam się kiedyś składać mebel z IKEA i czuć tę dumę po włożonym w to wysiłku? Okazuje się, że to uczucie, które w rezultacie buduje przywiązanie, ma swoją nazwę – efekt IKEA. I nie dotyczy tylko mebli, ale także produktów digitalowych.

 

 

Sieć przeszukali dla Was Kaja i Piotrek.