Polecamy

15 faktów ze świata mobile z 2017 roku

Za nami połowa roku więc pojawiają się już pierwsze podsumowania :) W tekście znajdziecie kilka ciekawych wyników badań oraz prognoz. Na przykład o tym, że w 2018 liczba użytkowników mobile przewyższy liczbę użytkowników desktopu. A także o tym, że do 2020 roku 45% zakupów w internecie będzie dokonywana przez urządzenia mobilne.

 

Badania

Warszawa oczami zagranicznych turystów, czyli UX w przestrzeni miasta

Czy zwiedzanie Warszawy to droga przez mękę? Dlaczego bar mleczny jest ciekawszy od Pałacu Kultury? Zajrzyjcie do ciekawego case study o badaniach doświadczeń zagranicznych turystów w Warszawie.

Jak konsumuje się newsy online? Case study z badań

Celem badań była odpowiedź na kilka pytań związanych z konsumpcją treści o charakterze newsowym: w jaki sposób użytkownicy docierają do artykułów, jak je wybierają i selekcjonują, wreszcie – jak czytają?

 

Projektowanie

Sztuczna inteligencja potrzebuje UX

Sztuczna inteligencja, która dyskretnie i niezauważalnie pracuje, aby uczynić nasze życie łatwiejszym to marzenie wielu ludzi. Ale wciąż jesteśmy bardzo daleko od takiego momentu. Jednym z wyzwań jest takie jej projektowanie, które bierze pod uwagę nie tylko technologię, ale także użytkownika.

Chatboty Facebooka mówią własnym językiem

Niedawno świat obiegła informacja, że chatboty zaprojektowane przez zespół Facebooka zaczęły porozumiewać się własnym językiem. Wzbudziło to falę zaniepokojenia, zwłaszcza wśród przeciwników sztucznej inteligencji. Czy jednak faktycznie mamy się czego obawiać? Niekoniecznie.

 

 

Sieć przeszukał dla Was Piotrek.