Polecamy

O związku badań i projektowania

Pomimo tego, że branża UX rośnie i coraz więcej firm dostrzega potrzebę dobrego designu, wciąż wielu projektantów pracuje w próżni, tworząc produkty niedopasowane do potrzeb użytkowników. O roli i miejscu badań w procesie tworzenia produktów, w ciekawym wywiadzie, opowiada projektantka – Sarah Doody.

 

Badania

Test drzewa – jak interpretować wyniki?

Test drzewa to świetne narzędzie do ewaluacji oraz projektowania kategoryzacji treści w serwisie. Polecamy tekst, w którym znajdziecie informacje o tym, jak analizować dane zebrane za pomocą tej metody.

Guerilla testing – o sztuce szybkich testów użyteczności

Case study opisujące szybkie (partyzanckie) testy użyteczności. Jeżeli szukacie odpowiedzi na pytanie, jak się za to zabrać, jak prowadzić testy, jak szukać potencjalnych badanych, jakie pytania zadawać  – przeczytajcie ten artykuł.

 

Projektowanie

Teoria Gestalt w designie

Większość projektantów zapewne zgodzi się, że bez (przynajmniej podstawowej) znajomości psychologii, trudno projektować dobre rozwiązania. Zapoznajcie się z informacjami i przykładami tego, jak w designie stosuje się teorię Gestalt.

Projektowanie dla millenialsów

Millenialsi to użytkownicy o specyficznych potrzebach i oczekiwaniach. Na ogół powtarzają jak mantrę, że zależy im na jakości i szybkości procesów. Jak wobec tego tworzyć strony przyjazne millenialsom?

 

Sieć przeszukał dla Was Piotrek.