Polecamy

UX – coraz lepszy, czy coraz gorszy?

Każda kolejna generacja interfejsów to dwa kroki naprzód oraz jeden wstecz – stwierdził w swoim ostatnim wystąpieniu na konferencji w Kopenhadze Jakob Nielsen. Zachęcamy do zapoznania się z całym wystąpieniem.

5 mitów na temat badań UX

W wielu organizacjach wiedza na temat badań oraz projektowania zorientowanego na użytkownika jest niewystarczająca. Stąd biorą się szkodliwe mity dotyczące badań w procesie projektowania. W pierwszej części tekstu możecie przeczytać o dwóch pierwszych z nich.

 

Badania

Podręcznik przetrwania dla moderatorów

Radzenie sobie z różnymi badanymi, dbanie o ich komfort, umiejętne nawiązanie relacji, zbudowanie zaufania – to dla badaczy chleb powszedni. Jak jednak radzić sobie z tak zwanymi trudnymi respondentami? Polecamy zarówno książkę, jak i krótkie filmy z przykładami.

Jak efektywnie zbierać obserwacje podczas testów?

Siedząc za szybą w podglądowni, obserwując kolejny test, w którym pozornie niewiele nowego się dzieje, łatwo jest stracić koncentrację i zgubić ważne obserwacje. Czasami zaś w czasie testu dzieje się tak dużo, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego zapisać i zapamiętać. Jak sobie z tym radzić? Polecamy tekst o sztuce zbierania obserwacji.      

 

Projektowanie

Tabele na urządzeniach mobilnych

Jak zmieścić dużą ilość danych na małym ekranie? W tekście znajdziecie kilka zasad dotyczących projektowania tabel i prezentowania dużej ilości danych na urządzeniach mobilnych.

 

 

Sieć przeszukał dla Was Piotrek.