14 listopada 2013 odbędzie się kolejna edycja konferencji World Usability Day w Warszawie, czyli WUD na Pradze. W zeszłym roku impreza była bardzo udana, a Paulina Rzymska miała okazję przedstawić case study z projektowania systemu bankowego dla dzieci – SKO. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Healthcare: collaboration for better systems”, tak więc będziecie mogli usłyszeć o Cukeriadzie, czyli pomocy terapeutycznej, edukacyjnej i emocjonalnej dzieciom po diagnocie (Aleksandra Orchowska), oraz o projektowaniu złożonych systemów medycznych (Aleksander Ślusarczyk). W tym roku, zgodnie z ogólnopolskim trendem UXowego warsztatowania, odbędą się również 3 różne 20-osobowe warsztaty. Wybieramy się na konferencję i planujemy napisać relację. Co prawda konferencja jest bezpłatna, ale trzeba się na nią wcześniej zarejestrować. W pierwszej turze rejestracji bilety rozeszły się w kilkanaście minut. Tak samo było w kolejnych dwóch turach. Ale teraz my, ostatnim rzutem na taśmę, mamy jeszcze 4 bilety :)

Konkurs

Do wygrania 4 wejściówki na prezentacje (nie warsztaty).

 • Należy prawidłowo odpowiedzieć na jedno z poniższych pytań.
 • Odpowiedzi publikujcie w komentarzach pod wpisem, rozpoczynając od numeru pytania. Odpowiedzi na mailu czy Facebooku się nie liczą.
 • W jednym komentarzu odpowiedź na tylko jedno pytanie.
 • Pierwsza prawidłowa odpowiedź wygrywa – kto pierwszy, ten lepszy.
 • Jedna osoba może próbować do skutku (odpowiedzieć na kilka pytań, lub kilka razy na jedno pytanie), jednak wygrać może tylko jedną wejściówkę.

Pytania konkursowe

 1. Wymień 3 ilościowe metody badań UX.
 2. Wskaż 3 książki o projektowaniu na mobile.
 3. Wymień 3 zagraniczne konferencje poświęcone UX.
 4. Wymień 3 polskie miasta, w których w tym roku odbywają się konferencje pod hasłem World Usability Day.

Powodzenia!

Wyniki konkursu

Gratulujemy zwycięzcom! Prawidłowych odpowiedzi udzielili:

 1. Urszula Sęk
 2. Gosia
 3. Tomasz Tomalik
 4. Paweł Gawłowski

Organizatorzy konferencji skontaktują się z Wami drogą mailową. Do zobaczenia :)

WUD na Pradze

14 listopada 2013, Warsztaty 14:00-17:00 Prezentacje 18:00-21:30 Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie ul. Chodakowska 19/31, Warszawa Afer Party Pasta, tuż obok SWPS